Posted on Leave a comment

Jak zadbać o zdrowie w obecnych czasach?

materace-woolex

Nie od dziś wiadomo, że “sport to zdrowie”. Dla osób młodych nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, ponieważ mogą sobie pozwolić niemal na każdy rodzaj aktywności fizycznej. Wśród jej najbardziej popularnych form dla osób ze zdrowym kręgosłupem w ramach profilaktyki zaliczamy bieganie, jazdę na rowerze i pływanie. Rzecz ma się zupełnie inaczej, kiedy rozpatrujemy przypadek osoby ze zwyrodnieniem kręgosłupa – taka osoba, mając ograniczone możliwości ruchowe, w pierwszej kolejności powinna zadbać o zdrowy sen, czyli o o ułożenie kręgosłupa podczas snu w prawidłowej pozycji. Zmorą naszych czasów są wersalki i łóżka z materacami wątpliwej jakości. Śpiąc na nich niszczymy nasze kręgosłupy, ponieważ zapadają się do środka i skutkiem jest ból odcinka lędźwiowego. Ostatnio “szał” robią tzw. toppery ortopedyczne, czyli nakładki na łóżka, wersalki i tapczany wypełnione specjalną wysokoelastyczną pianką Memory Visco, która dopasowuje się do kształtu kręgosłupa i redukuje wpływ niewygodnego podłoża na którym śpimy niemal do zera. Topper ortopedyczny polecają coraz częściej swoim pacjentom ortopedzi i fizjoterapeuci nie tylko ze względu na ich skuteczne zabezpieczenie kręgosłupa, ale również z uwagi na oszczędność pieniędzy. Nie musimy kupować nowego materaca, wystarczy po prostu położyć topper na tym zużytym i możemy spokojnie spać przez kolejne kilkanaście, często nawet kilkadziesiąt lat w zależności od naszego ciężaru.

W kwestii zadbania o zdrowie należy pamiętać o prawidłowej regeneracji, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie. Dieta bezalkoholowa, ograniczenie cukrów prostych i glutenu to połowa sukcesu. Eliminacja tzw. “pustych” kalorii sprzyja trzymaniu prawidłowej wagi, a co za tym idzie przyspiesza przyrost masy mięśniowej. Jedząc warzywa i owoce dostarczamy do organizmu witaminy, które również stymulują proces regeneracji.

topper-ortopedyczny-materac-woolex
topper ortomerino woolex

Lekarze coraz częściej polecają medytację jako formę wyciszenia myśli, co skutkuje zwiększeniem koncentracji na istotnych dla nas zadaniach. Medytacja ma bardzo pozytywny wpływ również na nasze zdrowie – oczyszczając nasz umysł z negatywnych myśli sprawiamy, że nasz mózg jest dużo wydajniejszy w obszarze radzenia sobie z potencjalnymi chorobami atakującymi nasz organizm.

materac-ortopedyczny-woolex
ćwiczenia

Firma Woolex Sp. z o. o. posiada w dystrybucji specjalne maty do medytacji, dzięki którym osiąga się ten stan znacznie szybciej niż w przeciętnych domowych warunkach. Podsumowując, aktywność fizyczna, właściwe ułożenie kręgosłupa podczas snu, prawidłowa dieta i medytacja to czynniki dzięki którym zachowasz sprawne ciało i rześki umysł oraz znacznie skrócisz czas regeneracji po zmęczeniu lub dużym wysiłku. Zapraszam do konsultacji z naszym specjalistą, który pomoże Ci uzyskać pożądane przez Ciebie efekty.